Borstkanker

Terugkeer naar het werk na borstkanker: steungroep van het Europees Parlement

Bénédicte Belge werkt als arts bij de medische dienst van het Europees Parlement. In 2015 richtte zij met twee psychologen een hulpgroep op voor medewerkers met borstkanker. Zij getuigt over deze positieve ervaring op de site van Pink Ribbon.

Terug naar het werk na borstkanker: getuigenissen

Overlevers van borstkanker ondervinden dikwijls veel moeilijkheden wanneer ze terug aan de slag gaan (discriminatie, onvoldoende steun, ...). Om de ziekte makkelijker bespreekbaar te maken en het bewustzijn errond te vergroten, vragen verschillende organisaties elk jaar in oktober extra aandacht voor borstkanker. Zo ook de vzw Pink Ribbon. 

Terug aan de slag na borstkanker

Borstkanker heeft een ernstige impact op het leven van de patiënt. Om meer inzicht te krijgen in deze problematiek liet Pink Ribbon een kwalitatief onderzoek uitvoeren door de Universiteit van Luik en de Vrije Universiteit Brussel, en een kwantitatief onderzoek door Sanoma. De resultaten van beide onderzoeken waren gelijklopend en legden een aantal pijnpunten bloot.
 

Borstkanker en werkgebonden risico’s in Canada

In de geïndustrialiseerde landen is borstkanker de meest voorkomende vorm van kanker bij werkende vrouwen. Noord-Amerika telt het hoogste aantal gevallen van borstkanker van de hele wereld. Hoewel een aantal van deze kankers verband houden met het werk, werd er tot nog toe slechts weinig onderzoek verricht naar deze materie. Een recent Canadees onderzoek probeerde meer duidelijkheid te scheppen.