Investeren in mens en werk

 

Zoeken

Home Over PREVENT In English Kennisbank Opleidingen Documentatie Forum 
 
GO
  
Kort bericht Details

Kort bericht

Verband pesticidengebruik en Parkinson

Een Frans onderzoeksteam (Inserm en de Université Pierre et Marie Curie) heeft onderzoek verricht, naar de ziekte van Parkinson bij landbouwers.


 
 
De onderzoekers vergeleken 224 Parkinsonpatiënten met een groep van 557 gezonde personen. Uit gesprekken met de patiënten bleek vervolgens dat zij vaker blootgesteld werden aan pesticiden.
De onderzoekers vermoeden dat de landbouwers die aan hoge dosissen pesticiden werden blootgesteld, twee- tot driemaal meer kans hebben om later Parkinson te krijgen. Het risico neemt bovendien ook toe naarmate men langer is blootgesteld geweest. Het meest schadelijk zijn de insecticiden zoals DDT en lindaan. Deze producten zijn inmiddels verboden, maar tussen 1950 en 1990 werden ze overvloedig gebruikt in de landbouw.
Twee bijkomende onderzoeken moeten meer inzicht verschaffen in het risico na blootstelling aan kleinere dosissen. De auteurs wijzen ook op het belang van een goede opleiding van landbouwers en andere beroepsgroepen die via hun beroep vaak in contact komen met pesticiden.
De volledige onderzoeksresultaten verschenen in het tijdschrift "Annals of Neurology" onder de titel "Professional exposure to pesticides and Parkinson’s disease".
Journal de l’environnement, 19/06/2009, http://www.journaldelenvironnement.net/fr/document/detail.asp?id=1347&idThema=5&idSousThema=26&type=JDE&ctx=259


 
© PREVENT vzw